Square logo

European Challenge ITF BALTIC AMBER Cup 2019

BABENKO VIKTORIIA

P.4 PATTERNS 11-13 years F 8–5.gup 2nd
SP.16 Sparring 11-13 years F 10–5.gup 40.1-45.0kg 1st

BEREZOVA SOFIIA

P.4 PATTERNS 11-13 years F 8–5.gup 1st
SP.14 Sparring 11-13 years F 10.gup–1.dan -35.0kg 2nd

BLOKHINA ANHELINA

P.6 PATTERNS 7-13 years F 4–1.gup 3rd
SP.15 Sparring 11-13 years F 10.gup–1.dan 35.1-40.0kg 3rd

BODNAR SERGII

P.8 PATTERNS 14+ years M 4–1.gup 5th
SP.31 Sparring 14-15 years M 4.gup–2.dan 60.1-65.0kg 2nd
PW.3 Power Test 14-17 years M 16th

BONDARENKO OLEKSANDR

SP.37 Sparring 16-17 years M 10.gup–2.dan 63.1-69.0kg 4th
PW.3 Power Test 14-17 years M 21st

CHERKASHYNA OLEKSANDRA

P.2 PATTERNS 7-10 years F 8–5.gup 5th
SP.7 Sparring 7-10 years F 10–5.gup 25.1-30.0kg 1st

CHERNENKO NAZAR

P.5 PATTERNS 7-13 years M 4–1.gup 17th
SP.21 Sparring 11-13 years M 4.gup–1.dan 40.1-45.0kg 1st

DNIPROVSKA ELINA

SP.6 Sparring 7-10 years F 10–5.gup -25.0kg 3rd

DNIPROVSKA VIKTORIIA

P.6 PATTERNS 7-13 years F 4–1.gup 9th
SP.10 Sparring 7-10 years F 4.gup–1.dan 25.1-30.0kg 2nd

DUBISHCHEVA KATERYNA

P.6 PATTERNS 7-13 years F 4–1.gup 5th
SP.14 Sparring 11-13 years F 10.gup–1.dan -35.0kg 5th

DYN KOSTIANTIN

P.5 PATTERNS 7-13 years M 4–1.gup 17th
SP.20 Sparring 11-13 years M 4.gup–1.dan 35.1-40.0kg 5th

HAIOVA IRYNA

P.6 PATTERNS 7-13 years F 4–1.gup 4th
SP.9 Sparring 7-10 years F 10.gup–1.dan 35.1-45.0kg 1st

HALIV OLEKSANDR

SP.22 Sparring 11-13 years M 10.gup–1.dan 50.1-55.0kg 2nd
PW.1 Power Test 11-13 years M 20th

HLAMAZDIN YEVHEN

P.5 PATTERNS 7-13 years M 4–1.gup 9th
SP.20 Sparring 11-13 years M 4.gup–1.dan 35.1-40.0kg 1st

HLUSHKO VIKTORIIA

SP.6 Sparring 7-10 years F 10–5.gup -25.0kg 1st

HONCHAR ANDRII

SP.30 Sparring 14-15 years M 4.gup–2.dan 55.1-60.0kg 4th
PW.3 Power Test 14-17 years M 15th

HONCHARUK MARIIA

P.6 PATTERNS 7-13 years F 4–1.gup 5th
SP.10 Sparring 7-10 years F 4.gup–1.dan 25.1-30.0kg 1st

HRUTS TYMUR

P.1 PATTERNS 7-10 years M 8–5.gup 5th
SP.3 Sparring 7-10 years M 10–5.gup 30.1-35.0kg 9th

HUNKO NIKITA

SP.20 Sparring 11-13 years M 4.gup–1.dan 35.1-40.0kg 4th
PW.1 Power Test 11-13 years M 23rd

HURIN DANIIL

SP.29 Sparring 14-15 years M 4.gup–2.dan 50.1-55.0kg 3rd
PW.3 Power Test 14-17 years M 13th

KALYNOVSKA KSENIIA

SP.18 Sparring 11-13 years F 10.gup–1.dan +50.1kg 3rd
PW.2 Power Test 11-13 years F 11th

KALYNOVSKYI YAROSLAV

P.5 PATTERNS 7-13 years M 4–1.gup 17th
PW.1 Power Test 11-13 years M 25th

KLIUIEV DENYS

P.12 PATTERNS 18+ years M 1.dan+ 1st
SP.42 Sparring 18+ years M 8.gup–2.dan +80.1kg 1st
PW.5 Power Test 18+ years M 2nd

KLYMENKO VLADYSLAV

P.5 PATTERNS 7-13 years M 4–1.gup 17th
SP.23 Sparring 11-13 years M 10.gup–1.dan 55.1-60.0kg 4th
PW.1 Power Test 11-13 years M 14th

KOROL VLASIY

P.5 PATTERNS 7-13 years M 4–1.gup 17th
SP.4 Sparring 7-10 years M 10.gup–1.dan 35.1-40.0kg 3rd

KOVTONIUK OLEKSANDR

P.5 PATTERNS 7-13 years M 4–1.gup 5th
SP.23 Sparring 11-13 years M 10.gup–1.dan 55.1-60.0kg 3rd
PW.1 Power Test 11-13 years M 12th

KRYSEVYCH DANYLO

P.10 PATTERNS 14-17 years M 1–2.dan 1st
SP.37 Sparring 16-17 years M 10.gup–2.dan 63.1-69.0kg 2nd
PW.3 Power Test 14-17 years M 4th

KRYSEVYCH POLINA

P.6 PATTERNS 7-13 years F 4–1.gup 1st
SP.25 Sparring 11-13 years F 4.gup–1.dan 40.1-45.0kg 1st
PW.2 Power Test 11-13 years F 2nd

KURASHVILI ANDRII

P.5 PATTERNS 7-13 years M 4–1.gup 17th
SP.20 Sparring 11-13 years M 4.gup–1.dan 35.1-40.0kg 5th

KURBAN SOFIIA

P.4 PATTERNS 11-13 years F 8–5.gup 3rd
SP.18 Sparring 11-13 years F 10.gup–1.dan +50.1kg 2nd

KUROVSKA ANNA

P.4 PATTERNS 11-13 years F 8–5.gup 4th
SP.15 Sparring 11-13 years F 10.gup–1.dan 35.1-40.0kg 2nd

KYRYLENKO VADYM

SP.31 Sparring 14-15 years M 4.gup–2.dan 60.1-65.0kg 3rd
PW.3 Power Test 14-17 years M 24th

LESAK ROMAN

P.3 PATTERNS 11-13 years M 8–5.gup 1st
SP.13 Sparring 11-13 years M 10.gup–1.dan 45.1-50.0kg 3rd
PW.1 Power Test 11-13 years M 8th

LOBZAKOV YURII

SP.21 Sparring 11-13 years M 4.gup–1.dan 40.1-45.0kg 5th
PW.1 Power Test 11-13 years M 21st

LOZOVOYI ARTUR

P.5 PATTERNS 7-13 years M 4–1.gup 1st
PW.1 Power Test 11-13 years M 17th

MATVIIENKO VITALII

P.5 PATTERNS 7-13 years M 4–1.gup 4th
SP.20 Sparring 11-13 years M 4.gup–1.dan 35.1-40.0kg 3rd
PW.1 Power Test 11-13 years M 10th

MEZHYBOVSKYI YURII

P.10 PATTERNS 14-17 years M 1–2.dan 5th
SP.35 Sparring 16-17 years M 4.gup–2.dan 51.1-57.0kg 1st
PW.3 Power Test 14-17 years M 12th

OTINOV MILAN

P.5 PATTERNS 7-13 years M 4–1.gup 17th
SP.19 Sparring 11-13 years M 4.gup–1.dan -35.0kg 2nd

PETLIUSHENKO YEVHENII

P.8 PATTERNS 14+ years M 4–1.gup 9th
SP.32 Sparring 14-15 years M 4.gup–2.dan 65.1-70.0kg 1st
PW.3 Power Test 14-17 years M 19th

PLATOSHYNA ZHDANA

P.4 PATTERNS 11-13 years F 8–5.gup 5th
SP.17 Sparring 10-13 years F 8–5.gup 46.0-50.0kg 1st

POLISHCHUK ILLIA

P.1 PATTERNS 7-10 years M 8–5.gup 17th
SP.2 Sparring 7-10 years M 10.gup–1.dan 25.1-30.0kg 5th

PRYSIAZHNUK NAZAR

P.1 PATTERNS 7-10 years M 8–5.gup 4th
SP.3 Sparring 7-10 years M 10–5.gup 30.1-35.0kg 4th

ROMAN ANDRII

P.5 PATTERNS 7-13 years M 4–1.gup 17th
SP.21 Sparring 11-13 years M 4.gup–1.dan 40.1-45.0kg 4th

RYCHAHOVA DANIELA

P.6 PATTERNS 7-13 years F 4–1.gup 5th
SP.25 Sparring 11-13 years F 4.gup–1.dan 40.1-45.0kg 5th

SADOVA KATERYNA

P.4 PATTERNS 11-13 years F 8–5.gup 9th
SP.14 Sparring 11-13 years F 10.gup–1.dan -35.0kg 4th

SERBINA YAROSLAVA

P.6 PATTERNS 7-13 years F 4–1.gup 9th
SP.25 Sparring 11-13 years F 4.gup–1.dan 40.1-45.0kg 2nd
PW.2 Power Test 11-13 years F 7th

SHCHERBATYI MYKOLA

P.1 PATTERNS 7-10 years M 8–5.gup 17th
SP.3 Sparring 7-10 years M 10–5.gup 30.1-35.0kg 1st

SHEVCHENKO DENYS

P.10 PATTERNS 14-17 years M 1–2.dan 4th
SP.29 Sparring 14-15 years M 4.gup–2.dan 50.1-55.0kg 2nd
PW.3 Power Test 14-17 years M 18th

SKLIAROV BOHDAN

P.3 PATTERNS 11-13 years M 8–5.gup 9th
SP.12 Sparring 11-13 years M 10–5.gup 35.1-45.0kg 2nd

SNITKO SOFIIA

P.6 PATTERNS 7-13 years F 4–1.gup 9th
PW.2 Power Test 11-13 years F 4th

SUBBOTENKO DIANA

P.6 PATTERNS 7-13 years F 4–1.gup 2nd
SP.25 Sparring 11-13 years F 4.gup–1.dan 40.1-45.0kg 3rd
PW.2 Power Test 11-13 years F 6th

SYROTIUK DMYTRO

P.1 PATTERNS 7-10 years M 8–5.gup 17th
SP.2 Sparring 7-10 years M 10.gup–1.dan 25.1-30.0kg 2nd

TARASOVSKA YELYZAVETA

P.6 PATTERNS 7-13 years F 4–1.gup 5th
SP.8 Sparring 7-10 years F 10.gup–1.dan 30.1-35.0kg 3rd

TERESHCHENKO YULIIA

P.9 PATTERNS 14-17 years F 4–1.gup 1st
SP.34 Sparring 14-15 years F 4.gup–2.dan 50.1-60.0kg 3rd
PW.4 Power Test 14-17 years F 4th

TRACHUK DENYS

SP.29 Sparring 14-15 years M 4.gup–2.dan 50.1-55.0kg 4th
PW.3 Power Test 14-17 years M 26th

UKOLOV OLEKSII

P.5 PATTERNS 7-13 years M 4–1.gup 3rd
SP.21 Sparring 11-13 years M 4.gup–1.dan 40.1-45.0kg 3rd
PW.1 Power Test 11-13 years M 16th

VASYLENKO KLYMENT

P.1 PATTERNS 7-10 years M 8–5.gup 17th
SP.2 Sparring 7-10 years M 10.gup–1.dan 25.1-30.0kg 5th

VOLZHENTSEV VALERII

P.8 PATTERNS 14+ years M 4–1.gup 4th
SP.30 Sparring 14-15 years M 4.gup–2.dan 55.1-60.0kg 5th
PW.3 Power Test 14-17 years M 22nd

VORCHAK STEPAN

P.1 PATTERNS 7-10 years M 8–5.gup 9th
SP.3 Sparring 7-10 years M 10–5.gup 30.1-35.0kg 5th

YAKOVENKO VLADYSLAV

P.5 PATTERNS 7-13 years M 4–1.gup 17th
SP.2 Sparring 7-10 years M 10.gup–1.dan 25.1-30.0kg 1st

YEMELINA SVITLANA

P.6 PATTERNS 7-13 years F 4–1.gup 9th
SP.25 Sparring 11-13 years F 4.gup–1.dan 40.1-45.0kg 4th
PW.2 Power Test 11-13 years F 11th

YEREMENKO VITALINA

SP.6 Sparring 7-10 years F 10–5.gup -25.0kg 2nd

YEZERSKYI STANISLAV

P.1 PATTERNS 7-10 years M 8–5.gup 9th
SP.4 Sparring 7-10 years M 10.gup–1.dan 35.1-40.0kg 2nd

ZUB MYKOLA

SP.24 Sparring 11-13 years M 4.gup–1.dan +60.1kg 3rd
PW.1 Power Test 11-13 years M 19th

ZVIEZDOHLIAD SEMEN

P.1 PATTERNS 7-10 years M 8–5.gup 5th
SP.3 Sparring 7-10 years M 10–5.gup 30.1-35.0kg 5th