Square logo

European Challenge ITF BALTIC AMBER Cup 2019

Aleksandra Andrejeva

P.11 PATTERNS 13-17 years F 1.dan 5th
SP.40 Sparring 14-35 years F 8.gup–2.dan -47.0kg 2nd
PW.4 Power Test 14-17 years F 6th

Aleksei Zadorin

P.1 PATTERNS 7-10 years M 8–5.gup 9th
SP.2 Sparring 7-10 years M 10.gup–1.dan 25.1-30.0kg 5th

Aleks Kertsman

P.7 PATTERNS 14+ years Mixed 8–5.gup 4th
SP.28 Sparring 14-15 years M 10–5.gup +70.1kg 1st
PW.3 Power Test 14-17 years M 17th

Amina Senkiv

P.2 PATTERNS 7-10 years F 8–5.gup 5th
SP.17 Sparring 10-13 years F 8–5.gup 46.0-50.0kg 4th

Anastasia Aal

P.2 PATTERNS 7-10 years F 8–5.gup 9th
SP.9 Sparring 7-10 years F 10.gup–1.dan 35.1-45.0kg 3rd

Anastassia Boiko

P.11 PATTERNS 13-17 years F 1.dan 4th
SP.18 Sparring 11-13 years F 10.gup–1.dan +50.1kg 1st
PW.2 Power Test 11-13 years F 1st

Daaniel Hallop

P.10 PATTERNS 14-17 years M 1–2.dan 5th
SP.29 Sparring 14-15 years M 4.gup–2.dan 50.1-55.0kg 1st
PW.3 Power Test 14-17 years M 5th

Dajana Babenko

P.11 PATTERNS 13-17 years F 1.dan 2nd
SP.40 Sparring 14-35 years F 8.gup–2.dan -47.0kg 3rd
PW.4 Power Test 14-17 years F 7th

Damir Kulik

P.1 PATTERNS 7-10 years M 8–5.gup 3rd
SP.2 Sparring 7-10 years M 10.gup–1.dan 25.1-30.0kg 3rd

Daniel Nguyen Thien

P.8 PATTERNS 14+ years M 4–1.gup 3rd
SP.30 Sparring 14-15 years M 4.gup–2.dan 55.1-60.0kg 3rd
PW.3 Power Test 14-17 years M 6th

Daniel Zinchenko

P.1 PATTERNS 7-10 years M 8–5.gup 33rd
SP.4 Sparring 7-10 years M 10.gup–1.dan 35.1-40.0kg 5th

Demjan Samoilov

P.3 PATTERNS 11-13 years M 8–5.gup 4th
SP.11 Sparring 11-13 years M 10–5.gup -35.0kg 4th

Erik Lavrov

P.10 PATTERNS 14-17 years M 1–2.dan 3rd

German Nymmemees

P.10 PATTERNS 14-17 years M 1–2.dan 5th
SP.30 Sparring 14-15 years M 4.gup–2.dan 55.1-60.0kg 5th
PW.3 Power Test 14-17 years M  

Ibrahim Senkiv

P.1 PATTERNS 7-10 years M 8–5.gup 33rd
SP.2 Sparring 7-10 years M 10.gup–1.dan 25.1-30.0kg 5th

Igor Kozljuk

P.1 PATTERNS 7-10 years M 8–5.gup 17th
SP.2 Sparring 7-10 years M 10.gup–1.dan 25.1-30.0kg 4th

Ilja Jasska

SP.36 Sparring 16-17 years M 10.gup–2.dan 57.1-63.0kg 1st
PW.3 Power Test 14-17 years M 2nd

Ilja Volgin

P.5 PATTERNS 7-13 years M 4–1.gup 5th
SP.24 Sparring 11-13 years M 4.gup–1.dan +60.1kg 1st
PW.1 Power Test 11-13 years M 4th

Jaroslav Kniga

P.5 PATTERNS 7-13 years M 4–1.gup 5th
SP.19 Sparring 11-13 years M 4.gup–1.dan -35.0kg 1st
PW.1 Power Test 11-13 years M 11th

Jegor Ševtšenko

P.7 PATTERNS 14+ years Mixed 8–5.gup 1st
SP.37 Sparring 16-17 years M 10.gup–2.dan 63.1-69.0kg 5th
PW.3 Power Test 14-17 years M 20th

Jegor Trutnev

P.1 PATTERNS 7-10 years M 8–5.gup 17th
SP.3 Sparring 7-10 years M 10–5.gup 30.1-35.0kg 5th

Jelena Zadorina

P.11 PATTERNS 13-17 years F 1.dan 3rd
SP.34 Sparring 14-15 years F 4.gup–2.dan 50.1-60.0kg 1st
PW.4 Power Test 14-17 years F 3rd

Kristjan Kaljuste

P.7 PATTERNS 14+ years Mixed 8–5.gup 3rd
SP.26 Sparring 14-15 years M 10.gup–2.dan -50.0kg 2nd
PW.3 Power Test 14-17 years M 29th

Martin Sidorov

P.3 PATTERNS 11-13 years M 8–5.gup 5th
SP.12 Sparring 11-13 years M 10–5.gup 35.1-45.0kg 1st
PW.1 Power Test 11-13 years M 26th

Nikita Rimitsen

P.8 PATTERNS 14+ years M 4–1.gup 5th
SP.26 Sparring 14-15 years M 10.gup–2.dan -50.0kg 1st
PW.3 Power Test 14-17 years M 13th

Nikolai Kruze

P.3 PATTERNS 11-13 years M 8–5.gup 5th
SP.23 Sparring 11-13 years M 10.gup–1.dan 55.1-60.0kg 2nd
PW.1 Power Test 11-13 years M 8th

Nikolai Kudelja

P.10 PATTERNS 14-17 years M 1–2.dan 2nd

Sergei Rimitsen

P.7 PATTERNS 14+ years Mixed 8–5.gup 9th
SP.42 Sparring 18+ years M 8.gup–2.dan +80.1kg 3rd
PW.5 Power Test 18+ years M 7th

Stefan Lafitski

P.3 PATTERNS 11-13 years M 8–5.gup 5th
SP.12 Sparring 11-13 years M 10–5.gup 35.1-45.0kg 5th
PW.1 Power Test 11-13 years M 13th

Viktoria Golovatskaja

P.9 PATTERNS 14-17 years F 4–1.gup 2nd
SP.34 Sparring 14-15 years F 4.gup–2.dan 50.1-60.0kg 2nd
PW.4 Power Test 14-17 years F 5th

Vjacheslav Korshunov

P.1 PATTERNS 7-10 years M 8–5.gup 9th
SP.3 Sparring 7-10 years M 10–5.gup 30.1-35.0kg 3rd