Results for YMCA 油麻地道場
« All results for JTK Annual Tournament 2018 香港正德館空手道大賽 2018
黎卓凌 Lai Cheuk Ling Charisse
12 女童個人組手4-5歲組 Girls Kumite 4-5 years old (陳正翹師兄盃) | 1st |
周延洛 Chow Yin Lok
16 女童個人組手8-9歲高級組 Girls Kumite 8-9 Senior (利芷霖師姐盃) | 1st |
林只棓 Lam Tsz Pui
5 男童個人組手8-9歲高級組 Boys Kumite 8-9 Senior (李子希師兄盃) | 1st |
葉訓立 Yip Fan Lap Nicholas
8 男童個人組手12-14歲組 Boys Kumite 12-14 (梁博堯師兄盃) | 1st |
鍾灝永 Chung Ho Wing
10 男子個人組手16-18歲組 Male Kumite 16-18 (Chomp Tech Cup) | 1st |
黃琬澄 Wong Yuen Ching
15 女童個人組手8-9歲中級組 Girls Kumite 8-9 Junior (馮愷恩師姐盃) | 2nd |
林蘊晞 Lam Wan Hei Katelyn
18 女童個人組手10-11歲高級組 Girls Kumite 10-11 Senior (葉氏師兄盃) | 2nd |
葉訓元 Yip Fan Yuen Neville
7 男童個人組手10-11歲高級組 Boys Kumite 10-11 Senior (科哲盃) | 2nd |
Shafqat Khan
8 男童個人組手12-14歲組 Boys Kumite 12-14 (梁博堯師兄盃) | 2nd |
陳樂賢 Chan Lok Yin
10 男子個人組手16-18歲組 Male Kumite 16-18 (Chomp Tech Cup) | 2nd |
陳祉叡 Chan Tsz Yui
20 女童個人組手14-15歲組 Girls Kumite 14-15 (恩成盃) | 2nd |
王瑋彤 Wong Wai Tung
12 女童個人組手4-5歲組 Girls Kumite 4-5 years old (陳正翹師兄盃) | 3rd |
江俊彥 Kong Chun Yin
3 男童個人組手6-7歲高級組Boys Kumite 6-7 Senior (盧嘉宏師兄盃) | 3rd |
吳子諾 Ng Tsz Nok
4 男童個人組手8-9歲中級組 Boys Kumite 8-9 Junior (為食雞盃) | 3rd |
王瀚澟 Arthur Wong
5 男童個人組手8-9歲高級組 Boys Kumite 8-9 Senior (李子希師兄盃) | 3rd |
陳顥洋 Chan Ho Yeung
8 男童個人組手12-14歲組 Boys Kumite 12-14 (梁博堯師兄盃) | 3rd |
許瑋恩 Kristy Hui
20 女童個人組手14-15歲組 Girls Kumite 14-15 (恩成盃) | 3rd |
夏少玗 Grace Har
13 女童個人組手6-7歲組 Girls Kumite 6-7 (維納斯盃) | 3rd |
廖絃稀 Liu In Hei
5 男童個人組手8-9歲高級組 Boys Kumite 8-9 Senior (李子希師兄盃) | 5th |
吳子睿 Ng Chi Yui Isaac
5 男童個人組手8-9歲高級組 Boys Kumite 8-9 Senior (李子希師兄盃) | 5th |
薜家進 Alan Sit
2 男童個人組手6-7歲中級組 Boys Kumite 6-7 Junior (鄭昊林師兄盃) | 5th |
黃證誠 Wong Isaac Ching Shing
7 男童個人組手10-11歲高級組 Boys Kumite 10-11 Senior (科哲盃) | 5th |
劉頌恩 Amelia Lau
13 女童個人組手6-7歲組 Girls Kumite 6-7 (維納斯盃) | 5th |
李梓熹 Lee Tsz Hei Mario
4 男童個人組手8-9歲中級組 Boys Kumite 8-9 Junior (為食雞盃) | 7th |
盧嘉宏 Lo Ka Wang Angus
5 男童個人組手8-9歲高級組 Boys Kumite 8-9 Senior (李子希師兄盃) | 7th |
唐敬峰 Tong King Fung
2 男童個人組手6-7歲中級組 Boys Kumite 6-7 Junior (鄭昊林師兄盃) | 7th |
勞浩彰 Lo Ho Cheung Josh
2 男童個人組手6-7歲中級組 Boys Kumite 6-7 Junior (鄭昊林師兄盃) | 7th |
馮愷恩 Fung Hoi Yan
18 女童個人組手10-11歲高級組 Girls Kumite 10-11 Senior (葉氏師兄盃) | 7th |
利芷霖 Lee Tsz Lam
18 女童個人組手10-11歲高級組 Girls Kumite 10-11 Senior (葉氏師兄盃) | 7th |
梁博堯 Brandon Matthew Leung
8 男童個人組手12-14歲組 Boys Kumite 12-14 (梁博堯師兄盃) | 7th |
劉見諾 Lau Kin Nok
4 男童個人組手8-9歲中級組 Boys Kumite 8-9 Junior (為食雞盃) | 11th |
陳啟軒 Chan Kai Hin
2 男童個人組手6-7歲中級組 Boys Kumite 6-7 Junior (鄭昊林師兄盃) | 11th |
吳天佑 Ng Tin Yau
2 男童個人組手6-7歲中級組 Boys Kumite 6-7 Junior (鄭昊林師兄盃) | 11th |
蔣京諭 Jiang King Yu
2 男童個人組手6-7歲中級組 Boys Kumite 6-7 Junior (鄭昊林師兄盃) | 11th |
鍾正賢 Chung Ching Yin Jasper
2 男童個人組手6-7歲中級組 Boys Kumite 6-7 Junior (鄭昊林師兄盃) | 17th |