XXII JUEGOS DEPORTIVOS NACIONALES 2023 - KARATE DO.

Categories (Showing: 40, Total: 45)

Category Competitor School
KAM1 Kata Masculino Eliminatoria A Alejandro Ramirez Sanchez Antioquia
Jose Alberto Rivera Suarez Bolívar
Juan David Castilla Peralta Atlántico
Luis Felipe Aguilar Rodriguez Valle del Cauca
Santiago Alejandro Chiran Rojas Nariño
Santiago Andres Lopez Tique Tolima
William Santiago Uribe Suarez Cauca
KAF3 Kata Femenino Eliminatoria A Anyi Carolina Montes Duque Antioquia
Astrid Carolina Bolañoz Martinez Cauca
Elizabeth Hernandez Torres Bolívar
Marianyela Chacon Benitez Valle del Cauca
Natalia Sofia Pachon Muñoz Bogotá
Shirly Johana Mercado Camacho Atlántico
Stephanie Lizeth Beltran Bravo Córdoba
KAM2 Kata Femenino Eliminatoria B Mara Alejandra Abril Rendon Caldas
Maria Camila Moreno Silva Bogotá
Natalia Marrugo Navarro Bolívar
Sandra Patricia Bolañoz Martinez Cauca
Valentina Zapata Machado Antioquia
Vanessa Alejandra Martinez Ibanez Atlántico
KAM4 Kata Masculino Eliminatoria B David Santiago Medina Puerto Bolívar
Estiben Antonio Sua Beltran Bogotá
Gabriel Alejandro Lopez Niño Valle del Cauca
Hernan David Amaya Gomez Antioquia
Jesus David Maury Santiago Atlántico
Julian Camilo Hermida Delgado Huila
Michael Jeferson Villota Guerrero Nariño
Sergio Alejandro Delgado Maca Cauca
KAMM Final Kata masculina Alejandro Ramirez Sanchez Antioquia
Hernan David Amaya Gomez Antioquia
Luis Felipe Aguilar Rodriguez Valle del Cauca
Sergio Alejandro Delgado Maca Cauca
KAMF Final Kata Femenino Natalia Marrugo Navarro Bolívar
Natalia Sofia Pachon Muñoz Bogotá
Stephanie Lizeth Beltran Bravo Córdoba
Valentina Zapata Machado Antioquia
KE01 Kata Equipo Masculino Nariño B Nariño
Antioquia A Antioquia
Bolívar A Bolívar
Tolima Tolima
Casanare Casanare
Huila Huila
Cauca B Cauca
Atlántico A Atlántico
KE02 Kata Equipo Femenino Bogotá A Bogotá
Bolívar B Bolívar
Norte de Santander Norte de Santander
Cauca A Cauca
Nariño A Nariño
Atlántico B Atlántico
Meta Meta
Antioquia B Antioquia
Kumite Masculino -60kg Eliminatoria B Andres Felipe Rendon Llanos Caldas
Cristian Antonio Vives Jimenez Tolima
Esteban Alejandro Bayona Bayona Boyacá
Jordi Jose Pastrana Santana Córdoba
Juan Camilo Fernandez Diaz Bogotá
Juan David Forero Bolaño Valle del Cauca
Juan David Galeano Molina Antioquia
Sebastian Elias Escobar Barboza Bolívar
Kumite Masculino -67kg Eliminatoria A Alexander Efrain Pinzon Fernandez Atlántico
Jhoan Sebastian Alvarez Ballesteros Santander
Juan David Olmos Quintana Bolívar
Juan Harvey Caicedo Becerra Valle del Cauca
Luis Alejandro Poveda Gutierrez Tolima
Miler Nicolas Martinez Correa Casanare
Sebastian Rendon Llanos Caldas
Kumite Masculino -75kg Eliminatoria A David Ochoa Villareal Atlántico
Hoswald Raul Alban Carrejo Bolívar
Juan Felipe Landazuri Avenia Valle del Cauca
Julian Camilo Barrios Trujillo Bogotá
Luis Alfonso Meneses Bermeo Cauca
Mario Andres Tejada Jaramillo Antioquia
Sergio Rodriguez Ramirez Caldas
Kumite Masculino -84kg Eliminatoria A Albert Jhiro Matiz Gutierrez Bogotá
Camilo Andres Pastrana Santana Córdoba
Cristhian Jose Lerma Lerma Valle del Cauca
Diego Fernando Caicedo Villota Bolívar
Luis Carlos Rios Angel Santander
Rubén Darío Henao Amu Caldas
Santiago Vega Toro Antioquia